دوره آموزشی کنترل کیفی مانیتورینگ شرکت صاایران

دوره آموزشی کنترل کیفی مانیتورینگ شرکت صاایران

Monitoring Quality Controlکنترل کیفی ، مقایسه خروجی یک وسیله (مرجع) پزشکی با یک استاندارد و تعیین میزان خطای این وسیله نسبت به آن و مقایسه با استانداردها را شامل می‌شود و شامل آزمون‌هایی است که جهت ارزیابی سنجش وضعیت کنترل کیفیت دستگاه از نظر ایمنی ، عملکرد و بررسی صحت و دقت استفاده می‌شود.

تجهیزات پزشکی و بیمارستانی بنا بر ماهیت کارکردی خود برای کمک به تشخیص و درمان بیماران ساخته و بهره برداری می‌شوند. بنابراین انتظار متداول این است که در بحرانی ترین شرایط ممکن هم کارکردی صحیح و بی عیب و نقص داشته باشند. از سویی دیگر ، هر وسیله ای نیاز به نگهداری مناسب ، تعمیر و سرویس دوره‌ای و انجام آزمون‌های کنترل کیفی و کالیبراسیون در بازه‌های زمانی مشخص دارد.
آنچه که باعث بروز اشکال در کارکرد تجهیزات پزشکی و بیمارستانی می‌شود ، مجموعه‌ای از بی مبالاتی‌ها در زمینه‌های نگهداری مناسب یا عدم انجام آزمون‌های کنترل کیفی است. در طی سال‌های گذشته ، اقدامات مناسب و درخور توجهی از سوی متولی سلامت کشور و بازوی اجرایی تجهیزات پزشکی یعنی اداره کل تجهیزات پزشکی در سطح کشور صورت گرفته است. تدوین آئین نامه‌های اجرایی ، تهیه مستندات کنترل کیفی از قبیل الزامات عمومی و تکلیفی کنترل کیفی ، ممیزی شرکت‌های فعال در حوزه کنترل کیفی و تست‌های کالیبراسیون ، گوشه ای از فعالیت‌های صورت گرفته در این زمینه است. ولی در این میان ، فقدان آموزش‌های مدون در زمینه اطلاعات علمی و فنی فرآیندهای کنترل کیفی و تشریح دقیق مبانی و اصول کالیبراسیون هر دستگاه ، امکان پیشبرد و گسترش فرهنگ کنترل کیفی را در سطح جامعه پزشکی و مهندسی ‌پزشکی کشور به چالش کشیده است.

سرفصل های این دوره :

۱٫کنترل کیفی و الزامات ایمنی الکتریکی (Safety)

۲٫کنترل کیفی و الزامات سیگنال های ECG

۳٫کنترل کیفی و الزامات پالس اکسی متر SPO2

۴٫کنترل کیفی و الزامات فشار غیرتهاجمی NIBP

“ظرفیت این دوره محدود است .”


هزینه دوره : ۲۴۵۰۰۰۰ ریال

اطلاعات مالی :

بانک دی ۰۲۰۰۹۷۰۸۳۳۰۰۴ شعبه میدان توحید کد ۰۱۴۳
شرکت پژوهش و توسعه فناوری کوثر

شماره کارت :

۵۰۲۹۳۸۷۰۱۰۰۰۳۳۸۹

بانک دی / شرکت پژوهش و توسعه فناوری کوثر

پیوست :

_ برای ثبت نام و حضور در دوره ارسال و به همراه داشتن پرینت یا اسکن “فیش واریزی / کارت به کارت” الزامی است .


زمان شروع دوره :  زمان دقیق این دوره بزودی اعلام می شود .

مکان: چهار راه توحید ، خیابان ستارخان ، خیابان کوثر یکم ، پلاک ۲۴

Map


فرم ثبت نام

Register

مدیر سایت

به سایت "دانشجویان مهندسی پزشکی"دستیار مجازی دانشجویان مهندسی پزشکی خوش آمدید. بدلیل بروز بودن سایت از مطالب دیگر سایت نیز دیدن فرمائید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *