همایش آشنایی با فناوری های همگرا و کاربردهای آن

همایش آشنایی با فناوری های همگرا و کاربردهای آن

converging-technologiesاز آغاز قرن ۲۱، فناوری‌های شناختی، زیستی، اطلاعات و نانو (شزان)، در حال همگرایی و تغییر پایه‌های اولیه سازه‌های ماده و ماشین، اجسام و مغزهای ما و حتی جوامع بشری و طبیعت هستند. همان‌طور که جان اف. کندی گفته است؛ گویا ما بر لبه یک مرز جدید ایستاده‌ایم؛ چون درک ما و کنترل‌مان در دهه‌های پیش به‌صورت چشمگیری در حال افزایش است و دولت‌های ما با یکسری سوالات اخلاقی مهم و انتخاب‌های سیاسی مواجه خواهند شد.
فناوری‌های همگرا درهم‌افزایی و یکپارچگی با هم قادرند به نیازهایی از آدمی پاسخ گویند که تاکنون فناوری‌های دیگر قادر به آن نبوده‌اند.
چشم‌انداز تحولاتی که از رهگذر فناوری‌های همگرا تحقق خواهد یافت بسیار شگرف و بنیادین خواهد بود. مهم‌ترین آنها را به این صورت می‌توان دسته‌بندی کرد:
بسط ادراک و ارتباطات آدمی
بهبود بخشیدن به سلامت و توانایی فیزیکی آدمی
تقویت بازده فعالیت‌های گروهی و اجتماعی
افزایش امنیت وحدت بخشیدن به علم و آموزش
بهبود کیفی سلامت آدمی

زمان : یکشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰ الی ۱۲:۰۰

مکان : تهران ، انتهای خیابان پیروزی ، بلوار ابوذر ، پل چهارم ، چهل و پنچ متری آهنگ ، خیابان کوثر، دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، سالن شماره ۳ ، آمفی تئاتر فنی مهندسی


 

مدیر سایت

به سایت "دانشجویان مهندسی پزشکی"دستیار مجازی دانشجویان مهندسی پزشکی خوش آمدید. بدلیل بروز بودن سایت از مطالب دیگر سایت نیز دیدن فرمائید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *